FatihGirgiç

ClassiPress Amp Kurulumu

ClassiPress amp kurulumu sayesinde ilanlarınız sorunsuzca amp sayfalar şeklinde Google’da görüntülenebilir. WordPress ücretli ilan yayınlayabildiğiniz ve en çok kullanılan temalardan bir tanesi de classipresstir kuşkusuz. Kendine özgü Classified ads ile ücretli ilan yayınlama teması olarak karşımıza çıkan bu tema genellikle kendi ads kategorilerini kullandığı için amp sayfalarınızda classipress sadece anasayfayı amp olarak gösterebilmektedir. Türkçe dil seçeneği sunması ve detaylı bir ilan sitesi oluşturmanıza yarayan bir wordpress teması olarak karşımıza classipress çıkmaktadır. Classipress Amp Kurulumu Öncesi çok sık karşılaştığımız wordpress amp hataları başlığımızı inceleyelim.

  • AMP Eşdeğeri Olan Yasak HTML Etiketi

Özellikle yüklenen resimlerinizi Amp sayfanızda görüntülenememesi bir nevi uyumsuz olmasından dolayı aldığımız bir hatadır. Yüklenen resimlerin amp/img olduğundan emin olmalısınız.

  • Sayfada kullanıcı tarafından yazılmış JavaScript

Amp daha javascript desteği sunmamaktadır. Sorun sizin yazmış olduğunuz java kodundan kaynaklandığının göstergesidir. Java kodlarınızdan kurtulmalısınız.

  • Geçersiz CSS stil sayfası sorunu

.css stil dosyamız //www şeklinde çağrılması için kodlanmıştır. Genellikle sayfa yüklenme hızı yükseltmek için http://www ya da https://www şeklinde yönlendirmeler yapmakta kullanıcılar. Ama amp için bazı temalarda özellikle classipress gibi temalarda sorun teşkil edebilmektedir. Cache eklentisi kullanarak bu yönlendirmeyi yaptıysanız cache eklentinizden AMP sayfalarınızı muaf etmeniz gerekecektir. Aksi halde sorunu düzeltmeniz biraz zor olacaktır.

  • AMP işaretlemesi eksik veya yanlış

Sayfanız <html amp> etiketiyle başladıysa bu hatayı almışsınızdır. Sorun büyük bir sorun değildir. AMP olan sayfanız ampsiz indexlenmiştir büyük ihtimalle. Sorunu çabucak çözebilirsiniz.

  • Yasak veya geçersiz HTML Etiketi kullanımı

Oluşturduğunuz sayfa ampli sayfada farklı masaüstü sürümünüzde farklı ise bu sorunlar karşılaşırsınız. AMP ve AMP olmayan aynı sayfalarınız içerik olarak da aynı olmak zorundadır.

WordPress AMP Hataları düzeltilmezse mobil sıralamada sıra kaybı yaşayabilirsiniz.

 

ClassiPress Amp Kurulumu

Son zamanların olmazsa olmazı AMP ( Accelerated Mobile Pages) yani hızlandırılmış mobil sayfalar olarak çevirdiğimiz uygulama classipress amp sorunu olarak karşımıza çıkmakta.Classipress amp kurulumu için bir kaç optimizasyon ve elle düzeltme yapmanız gerekmektedir. Eğer kodlarla aranız yok ise hiç bulaşmanızı önermem.

Classipress AMP kurulumu ile kazanabileceğiniz avantaj sayısı oldukça fazladır.Mobil aramalarda AMP sıralamasıyla rakiplerinizin önünde yer alabilirsiniz. Önemli düzeyde içerik uyumsuzluğu yaşamadığınız sürece mobil aramalarda daha üstlerde yer alabilirsiniz.Google Search Console> Hızlandırılmış Sayfalar bölümüne giderek hataları görebilirsiniz. Bu hatalar kısa sürede giderilmez ise siteniz arama sıralamasından gerileyecektir.

WordPress Classipress Amp Kurulumu için hazırlık:

1- Wp For AMP ve Wp-AMP eklentilerinden birini seçerek admin panelinizden kurulup etkinleştirilmesini gerçekleştirin.

2- Translate yani çeviri işlemlerinizi yaptıktan sonra özelleştirerek menü yerleşiminizi seçiniz.

3-Ardından siteadı.com/amp/ sayfasına giderek kontrol edebilirsiniz. İsterseniz url taratarak google ve ya arama motorlarına amp sayfanızı gösterebilirsiniz.

Classipress Amp kurulumu yapmak istiyorsunuz ve yukarıdaki kısa işlemlerden sonra sadece anasayfanız amp sayfası olarak gözüküyor ve diğer sayfalarınıza amp vasıtasıyla erişemiyorsanız ücretli destek almanız gerekebilir. Sizin için classipress amp kurulumu yapabilirim.

 

Bionluk ilanım:

https://bionluk.com/profyko14/amp-kurulumu-tema-turkcelestirme-site-hizlandirma-yaparim-65063/#ort=profyko14

 

Classipress AMP Kurulumu için  Whatsapp Numaramdan fiyat alabilirsiniz.

WordPress Amp Kurulumu için detaylı yazıma göz gezdirebilirsiniz.

Classipress Amp kurulumu sonrası kategoriler ve ilanlarda amp hataları alabilirsiniz. Bunu düzeltmek için gerekli ayarlamaları yapabilirim.

 

 

Yorum Yap