FatihGirgiç

Paravan Blog Nedir? Paravan Blogların Seo İçin Önemi

Paravan Blog Nedir?

Günümüzde ücretsiz blog sistemlerinin ana sitemizi Seo açısından desteklemesi için ücretsiz olarak açtığımız türlerine verilen bir isimdir. Ama günümüzde bir çok kişi domain alarak da paravan blog kurmaktadır. İlla ücretsiz olacak diye bir şey yok. Paravan blog nedir diye soracak olursanız. Normal bir web sitesinden farksız ve arama motorları gözünde çok daha güvenilir bir web sitesi imajı olan sitelerdir. Bu siteler girilen içeriklerle daha da güvenilir ve kaliteli bir hal alır. Gelişen rekabet şartlarında en güvenilir backlink kaynağı olarak bir çok webmasterın gözdesi haline gelmiştir. Güvenilirlik açısından bakıldığında her şey bizim elimizde olan ve ücretsiz bir siteye alt domain olarak açılan bloglarda yönetim tamamen bizlere ait olduğu için bir çok kişi bu sistemlere başvurmaktadır.

Paravan blog sistemleri sitenizi desteklemesi her zaman iyidir. Çünkü kopya içerik bile olsa ücretsiz açtığınız paravan bloglar ücretli sitenizden daha yukarılarda yer alabilir ve daha fazla hit çekebilmektedir. Bu nedenle böyle sistemlerin sitemize olan katkısı arama motorları gözünde sitenize bir güven inşa edecektir.

Örneğin ben bu fatihgirgic.com.tr için
fatihigirgic.wordpress.com
fatihgirgic.blogspot.com
fatihgirgic.tumblr.com
fatihgirgic.blogcu.com gibi diğer ücretsiz hizmet veren sitelerden içerik girişi yaparak sitemi destekleyebilirim. Siz de altyapınızı buna göre kurabilirsiniz.Sizin için yazı altında ücretsiz paravan blog kurabilmeniz için gerekli bir çok siteyi paylaşacağım.

 

http://wordpress.com

http://www.weebly.com/

http://www.blogger.com/

http://www.tumblr.com/

http://www.typepad.com/

http://www.tripod.lycos.com/

https://posterous.com/

http://www.jimdo.com/index.php

https://www.yola.com/

http://www.squidoo.com/

http://multiply.com/

http://www.angelfire.lycos.com/

http://www.microsoft.com/

http://www.rediff.com/

http://www.wikidot.com/

http://www.webs.com/

http://www.webnode.com/

http://www.salon.com/

http://www.webspawner.com/

http://www.soup.io/

http://www.ucoz.com/

Paravan bloglarınızı oluştururken ana sitenizdeki makalelerinizi makale özgünleştirme araçları ile özgünleştirebilirsiniz ya da direk kendi sitenizdeki makalenizi kopyalayadabilirsiniz. Ama size tavsiyem olabildiğince özgün içerikler ya da özgüne yakın içerikler girmenizdir. İçeriklerinizi girdikten sonra ara ara kontrol ederek backlink temellerini oluşturabilirsiniz.

 

Google amcamız zaman geçtikçe içerik ve index sayısına bakarak web sitemize backlink sağlarken anasayfa yerine özgün makaleler ile backlink almanızda yarar var. Değişen algoritmalardan olabildiğince az olumsuz etkilenmek istiyorsanız bu şarttır.  Yani paravan bloglarınızdan direk anasayfanıza link vermek yerine tanıtım yazısı gibi ilgili konusuna link verebilirsiniz. Böylelikle doğal bir görünüm katmış olursunuz.

 

Paravan Blog ile Seo’nun Faydaları

 

Düşünsenize biraz ücretsiz olarak farklı bir ipde barınan ve sizin içeriklerinizi sitenizi desteklemek için kurduğunuz ve istediğiniz an sitenize backlink desteği sağlayabileceğiniz bir sistem var. Bazı sektörlerde paravan bloglar yetersiz kalabilir yalnız bazı sektörlerde ise 2 tane paravan blog diye adlandırdığımız blog sizin işiniz için fazla bile gelebilir. Ücretsiz olarak sitenize backlink desteği sağlıyorsunuz ve organik olarak paravan bloglarınızla da daha fazla ziyaretçiye erişiyorsunuz.

 

Güncel ve özgün praravan blog ve ya bloglar ile otoriter ve kaliteli bir site oluşturmanız çok zor değil. Hali hazırda zaten açtığınız sitenin bir gücü olacaktır. Hatta ana web sitenizden daha da üstlere gelmesi olasıdır. Ama kısa sürede hızlı sonuçlar almak için özgün ve güncel içerik girmeniz sizin için olumlu bir geridönüş olacaktır.

 

Yorum Yap